Jak samodzielnie stworzyć program sterowania mieszadłem?
Sterowniki są jednym z urządzeń, które w znacznym stopniu automatyzują procesy w przedsiębiorstwach mleczarskich i nie tylko. Dzięki nim zarządzanie udojnią przebiega o wiele sprawniej, nie ma konieczności ciągłej kontroli urządzeń. Sterowniki czasowe pozwalają na zarządzanie myciem schładzalników mleka, a także sterowanie mieszadłem w zbiorniku. Są one wysoko zaawansowanymi sprzętami niewielkich rozmiarów, które pozwalają na sterowanie procesami zgodnie z wgranymi programami, lub też na samodzielne zaprogramowanie określonych procesów.
Jak wygląda samodzielne tworzenie programu sterowania mieszadłem?
Ze względu na to, że każdy zakład produkcyjny może działać na nieco innych zasadach, producenci sterowników serii UMS zapewnili możliwość dowolnego programowania sterownika. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku specyficznych urządzeń lub procesów. Każdy sterownik wyposażony jest w klawiaturę membranową, za pomocą której można z łatwością wybrać konkretny program, lub zaprogramować sterownik wedle własnych potrzeb.
Co ważne, samodzielne programowanie sterowników UMS nie jest skomplikowane. Urządzenie to zostało skonstruowane w taki sposób, aby nie dało się wprowadzić żadnych zmian przypadkiem. Aby rozpocząć proces programowania, należy nacisnąć odpowiedni przycisk i przytrzymać go przez 15 sekund, a następnie wprowadzić kod dostępu. To pozwoli na uruchomienie trybu programowania, w którym za pomocą przycisków można wybierać konkretne funkcje sterownika oraz ich wartości.
W trybie zmian można ustalić ilość konkretnych kroków oraz czas ich trwania. Aby stworzyć całkiem nowy program, konieczne jest stworzenie tabeli na wzór tych, które zostały fabrycznie zainstalowane. W niej należy zawrzeć wszystkie funkcje, jakie mają znaleźć się w tym programie.